EKO CZAR

Daj się oczarować smakiem wprost z Natury!

Kochamy to co robimy

Eko Czar to my, a my jesteśmy dla Was!

Nasz cel

Oferować naturalną i nieprzetworzoną żywność.

O NAS

Witamy w Eko Czar!

Eko Czar to głównie oleje tłoczone na zimno, naturalne, niefiltrowane, nierafinowane. Rzepak, czarnuszka, len, wiesiołek, ostropest, sezam, konopie, słonecznik, pestki dyni, czy kokos… to z nich wyciskamy to co najzdrowsze i najlepsze. To one są tematem naszych niezliczonych rozmów, testów i badań. Eko Czar to również zdrowe, odtłuszczone mąki, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem fanów naturalnej, nieprzetworzonej żywności. Dokładamy wszelkiej staranności by nasze produkty spełniały Wasze wszystkie oczekiwania pod względem jakości. Z czasem będziemy poszerzać nasz asortyment o kolejne naturalne i zdrowe produkty.

EKO-CZAR

Geneza naszej firmy

Pojęcie eko od dawna jest naszym mottem codziennym i staramy się przemycać naturalne produkty do kuchni wpajając domownikom ich dobroczynną moc. Patrząc na to jak jeszcze dość ubogi jest na naszym rynku asortyment żywności mocno nieprzetworzonej i naturalnej, postanowiliśmy zrobić coś w tym kierunku. Zaczęliśmy kontaktować się z rodzinnymi i znajomymi pasiekami, bo tam mieliśmy najlepsze i najszybsze dojście. Z fascynacją podglądaliśmy jak powstaje zdrowy naturalny miód i przepadliśmy.

Kolejne kontakty z rolnikami, producentami naturalnych produktów i ich podejście do produkcji utwierdziły nas w przekonaniu, że chcemy działać w tym kierunku. Zaczęliśmy od olei, tych tłoczonych na zimno, nierafinowanych i niefiltrowanych. Mieliśmy okazję podpatrzeć produkcję oleju z czarnuszki w kuchni u jednego z rolników. Rzepak, czarnuszka, len, wiesiołek, ostropest, sezam, pestki słonecznika, dyni, konopie, kokos… to one na długo stały się jedynym tematem naszych rozmów. Dużo czasu spędziliśmy na poszerzaniu wiedzy odnośnie tłoczenia olei, ich wszechstronnemu i dobroczynnemu działaniu oraz wyszukiwaniu dostawców ziarna o wysokiej jakości i odpowiednich parametrach. Metodą prób i błędów uczyliśmy się tłoczyć nasze pierwsze oleje, zdobywając nowe doświadczenia i wyciągając cenne wnioski. Masa pozytywnych badań i testów gotowych produktów utwierdziła nas w przekonaniu, że chcemy to robić.

Dziś z dumą możemy stwierdzić, że doszliśmy do perfekcji, a nasze oleje są wyjątkowo zdrowe i prawdziwie naturalne. Nasze ziarno kupujemy u sprawdzonych dostawców, jest ono doskonałej jakości, o idealnych parametrach niezbędnych do wytłoczenia olei najwyższej jakości. Po dostawie do naszego magazynu, na bieżąco wszystkie parametry są przez nas sprawdzane i pilnowane, po to, by nie stracić z ziarna tego co w nim najcenniejsze i wytłoczyć z niego pełnowartościowy olej. Posiadamy wszystkie niezbędne badania i analizy dotyczące naszej działalności. Nie idziemy w ilość, lecz stawiamy na jakość.

Naszą dewizą są produkty o bardzo wysokiej jakości produkowane na bieżąco w niedużych partiach. Wszystko po to, by nasi Klienci otrzymywali to, co najlepsze, to co sami chcielibyśmy używać w naszych kuchniach. Na bieżąco będziemy starać się poszerzać nasz asortyment o kolejne zdrowe i naturalne produkty, które tradycyjnie w pierwszej kolejności będziemy testować na sobie i naszych bliskich. Eko Czar to my, a my jesteśmy dla Was.